Architektura a umění | Atlasy a průvodce | Audioknihy, CD | Beletrie, cestopisy, biografie | Cizí jazyky a cizojazyčná literatura | Časopisy a sborníky | Český jazyk a literatura | Dětská literatura | Dětská populárně-naučná literatura | Ekonomie, management, právo | Filozofie, náboženství, politologie | Historie a fakta | Hry a volný čas | Hudební a dramatická výchova | Jazykověda a literární věda | Lékařská literatura a ošetřovatelství | Matematika a přírodní vědy | Ostatní | Pedagogika | Populárně-naučná literatura | Předškolní pedagogika | Psychologie | Rozvoj osobnosti, rodina, výchova a vztahy | Sociologie a sociální práce | Speciální pedagogika | Sport, zdraví a výživa | Věda a technická literatura |

Nové putování po československém opevnění 1935-1989

Název:Nové putování po československém opevnění 1935-1989
Autor:Dubánek, Lakosil, Fic
Nakladatel:Mladá fronta
Rok vydání:2017
Vazba:vázaná
ISBN:978-80-204-4393-9
EAN:9788020443939
Anotace:Zcela nová podoba beznadějně vyprodaného, originálně koncipovaného průvodce, který čtenáře seznamuje s objekty československého opevnění a dalšími vojenskými stavbami nejen z druhé poloviny 30. let minulého století, ale i z období německé okupace a studené války. Kromě aktualizovaných podrobných informací o oficiálně zpřístupněných muzeích obsahuje tipy na výlety k volně dostupným objektům v turisticky atraktivních oblastech. Jednotlivé objekty jsou přehledně geograficky řazeny podle jednotlivých krajů, nechybí ani orientační mapky s přístupovými informacemi, GPS souřadnice či tipy na další zajímavosti v okolí. Součástí knihy je opět také shrnující pojednání o historii československého opevnění od poloviny 30. let minulého století až do pádu železné opony. Bohatý obrazový doprovod přináší kromě snímků z jednotlivých muzeí rovněž unikátní dobové fotografie či výkresy pevnostních objektů.
Záznam vložen:09. 10. 2017
Poslední aktualizace:28. 11. 2020