Architektura a umění | Atlasy a průvodce | Audioknihy, CD | Beletrie, cestopisy, biografie | Cizí jazyky a cizojazyčná literatura | Časopisy a sborníky | Český jazyk a literatura | Dětská literatura | Dětská populárně-naučná literatura | Ekonomie, management, právo | Filozofie, náboženství, politologie | Historie a fakta | Hry a volný čas | Hudební a dramatická výchova | Jazykověda a literární věda | Lékařská literatura a ošetřovatelství | Matematika a přírodní vědy | Ostatní | Pedagogika | Populárně-naučná literatura | Předškolní pedagogika | Psychologie | Rozvoj osobnosti, rodina, výchova a vztahy | Sociologie a sociální práce | Speciální pedagogika | Sport, zdraví a výživa | Věda a technická literatura |

O naší vlasti - Co by měl každý znát

Název:O naší vlasti - Co by měl každý znát
Autor:Dvořáček
Nakladatel:Rubico
Rok vydání:2019
ISBN:978-80-7346-249-9
Anotace:Rádi sledujete v televizi soutěže o naší vlasti? Chcete mít o naší vlasti všeobecný přehled? Zajímá vás naše historie? Právě pro vás je určena tato kniha, která přináší základní informace o naší dávné historii. Najdete v ní to hlavní o nejvýznamnějších archeologických nálezech, které umožnily vytvořit si představu o životě dávných obyvatel našeho území v pravěku, příchodu Slovanů a formování prvních států na Moravě a později v Čechách, vládě přemyslovských knížat a králů a také o vrcholu slávy Českého království za Lucemburků. Osvěžíte si vědomosti o hlavních událostech a osobnostech doby husitské i o událostech a životě u nás po ztrátě svrchovanosti Koruny české za Habsburků. Vrátíte se k dobám obnovy národního povědomí za obrození a vzniku samostatného státu, najdete zde i nejdůležitější informace o našich moderních dějinách. Kniha vám osvěží znalosti, které jste získali na střední škole a které patří k základním vědomostem o naší zemi. Po přečtení budete hvězdou zábavných i vědomostních soutěží a svými znalostmi oslníte všechny kolem.
Záznam vložen:04. 09. 2019
Poslední aktualizace:28. 11. 2020