Obletět svět přál bych si hned

Název:Obletět svět přál bych si hned
Autor:Kolektiv
Nakladatel:Raabe
Rok vydání:2012
ISBN:978-80-87553-46-6
Anotace:V publikaci Obletět svět přál bych si hned naleznete materiály, které rozvíjejí spolupráci dětí ve skupině, posilují vzájemné vztahy, eliminují patologické chování a zabývají se také problémovými dětskými otázkami. Předkládané projekty vycházejí z přirozených změn v přírodě v souvislosti s ročními obdobími, z českých lidových tradic a lidové pohádky. Všechny náměty nabízejí prostor pro vnímání momentálního dění v přírodě, pro posilování samostatnosti dětí, ale i odpovědnosti za sebe samého a své jednání. Projekty pracují s metodami dramatické výchovy a prožitkového učení a jsou naplňovány především hrou (pohybovou, rytmickou, námětovou, simulační, zobrazující, dramatickou, didaktickou), narativní pantomimou, řešením problémových situací s využitím simulace, dílčími improvizacemi a vlastními činnostmi výtvarnými, pracovními, grafomotorickými a pohybovými. Činnosti se střídají, prolínají se aktivity hromadné kolektivní se skupinovými i individuálními, s prostorem pro otázku, ale i pro vlastní aktivitu, nápad a samostatné řešení dětí.
Záznam vložen:25. 10. 2017
Poslední aktualizace:17. 02. 2019
Fotografie: Obletět svět přál bych si hned