Odborné školství a odborné vzdělávání

Název:Odborné školství a odborné vzdělávání
Autor:Průcha
Nakladatel:Wolters Kluwer
Rok vydání:2019
ISBN:978-80-7598-158-5
Anotace:Odborné školství a odborné vzdělávání mají zásadní důležitost pro ekonomický a sociální rozvoj společnosti. Tato publikace u nás poprvé objasňuje odborné školství jako komplex různých vzdělávacích institucí, především na úrovni středního školství. Popisuje strukturu tohoto systému a jeho historický vývoj. Pozornost je zaměřena zejména na problémy fungování českého odborného vzdělávání na základě výzkumných zjištění. Kniha obsahuje také charakteristiky odborného školství a vzdělávání v zahraničí, a to ve Švédsku, Finsku, Dánsku, Německu a USA. Zachycuje rovněž výzkumnou infrastrukturu odborného vzdělávání v České republice, na Slovensku a v různých dalších zemích. V závěru jsou formulovány návrhy na to, co je nutno vybudovat či zlepšit v oblasti českého odborného vzdělávání.
Záznam vložen:13. 02. 2019
Poslední aktualizace:18. 09. 2020
Fotografie: Odborné školství a odborné vzdělávání