Úvodní stránka e-shopu   |   Publikace vydané na OU   |   Ostatní vydavatelé   |   Univerzitní předměty

Architektura a umění | Atlasy a průvodce | Audioknihy, CD | Beletrie, cestopisy, biografie | Cizí jazyky a cizojazyčná literatura | Časopisy a sborníky | Český jazyk a literatura | Dětská literatura | Dětská populárně-naučná literatura | Ekonomie, management, právo | Fauna, flóra, ekologie | Filozofie, náboženství, politologie | Historie a fakta | Hry a volný čas | Hudební a dramatická výchova | Jazykověda a literární věda | Lékařská literatura a ošetřovatelství | PC literatura, média a komunikace | Pedagogika | Populárně-naučná literatura | Předškolní pedagogika | Přírodní vědy | Psychologie | Regionální literatura | Rozvoj osobnosti, rodina, výchova a vztahy | Sociologie a sociální práce | Speciální pedagogika | Sport, zdraví a výživa | Tvořivost, hobby, řemesla | Věda a technická literatura |

Parémie národů slovanských VII

Název:Parémie národů slovanských VII
Autor:Kolektiv
Nakladatel:Filozofická fakulta OU
Rok vydání:2014
Původní cena:250,- Kč
ISBN:978-80-7464-704-8
Anotace:Parémie národů slovanských VII představuje výstup z mezinárodního setkání jazykovědců a badatelů slovanských jazyků, které pořádá katedra slavistiky FF OU ve dvouletých cyklech. Kolektivní monografie obsahuje celkem 50 příspěvků v šesti slovanských jazycích (češtině, polštině, ruštině, slovenštině, slovinštině a chorvatštině). V jednotlivých textech se autoři věnují mj. otázkám typologie a funkcí parémií, historii sběratelství parémií, překladu parémií, výskytu parémií v komunikaci, stylech a žánrech, lexikálnímu složení a struktuře, popř. obraznosti a znakovosti parémií.

Paremias of Slavic Nations VII represents the result of an international meeting of linguists and scholars of Slavic languages, organized by the Department of Slavonic Studies at University of Ostrava in two-year cycles. Publication contains a total of 50 texts in six Slavic languages (Czech, Polish, Russian, Slovakian, Slovenian and Croatian). In the texts the authors analyse e.g. typology and functions of paremias, history of collecting paremias, translation paremias, occurrence of paremias in communication, styles and genres, lexical composition and structure of paremias, or imagery and symbolism of paremias.
Typ:sborník
Záznam vložen:06. 05. 2015