OU > O univerzitě > Struktura univerzity > Zázemí univerzity > Univerzitní knihkupectví > E-shop Univerzitního knihkupectví

Atlasy a průvodce | Cizí jazyky a cizojazyčná literatura | Časopisy a sborníky | Český jazyk a literatura | Dětská literatura | Ekonomie, management, právo a počítačová literatura | Filozofie, náboženství, politologie | Historie | Hry a volný čas | Hudební a dramatická výchova | Jazykověda a literární věda | Lékařská literatura a ošetřovatelství | Matematika a přírodní vědy | Ostatní | Pedagogika | Předškolní pedagogika | Psychologie | Sociologie a sociální práce | Speciální pedagogika | Sport, zdraví a výživa | Umění, architektura, tvořivost |

Pinnacle Studio 21

Název:Pinnacle Studio 21
Autor:Pecinovský
Nakladatel:Grada
Rok vydání:2018
ISBN:978-80-271-0732-2
Anotace:Úvodní kapitola knihy Pinnacle Studio 21 vás seznámí s jeho prostředím, dovíte se něco o základním nastavení programu, co je projekt a jak s ním pracovat. Řekneme si také něco o importu videa, který je díky moderním kamerám zaznamenávající video na pevné disky a paměťové karty, stále jednodušší a rychlejší.

Další kapitola popisuje střih videa na časové ose, a to jak obrazové, tak i zvukové složky. Dočtete se, jak sestavit film, jak vybírat scény pro své video, jak upravovat jejich délku, jak editovat videa z více kamer a ve formátu 3D. Dovíte se také, jak vkládat do projektu statické obrázky a jak přidávat do projektu přechody.

Jedna celá kapitola se věnuje filmovým titulkům, jejich vkládání podle šablony, vytváření vlastních včetně 3D titulků. Stěžejním tématem další kapitoly jsou obrazové i zvukové efekty. Dočtete se zde, jak efekt přiřadit a jak zvolit klíčové snímky, aby se účinek efektu měnil během promítání scény.

Dále pak jak pracovat s vlastním komentářem a s tzv. Duckingem – dočasným ztlumením jedné stopy, aby byl slyšet zvuk z jiné stopy. Velký prostor je věnován efektům v překryvné stopě, tedy obrazu v obraze a chromatickém klíči.

Do knihy je vložena kapitola o speciálních efektech. Je to jakási kuchařka, která vám ukáže, jak pomocí Pinnacle Studio udělat stejné triky, jaké můžete vidět v mnohých filmech. Poslední dvě kapitoly jsou věnovány exportu videa na internet a disky DVD. Svůj prostor zde má i sestavení menu disku DVD. Kniha je doplněna malým slovníčkem pojmů, s kterými se v oblasti střihu videa můžete setkat.
Záznam vložen:10. 04. 2018
Poslední aktualizace:17. 07. 2018