Úvodní stránka e-shopu   |   Publikace vydané na OU   |   Ostatní vydavatelé   |   Univerzitní předměty

Architektura a umění | Atlasy a průvodce | Audioknihy, CD | Beletrie, cestopisy, biografie | Cizí jazyky a cizojazyčná literatura | Časopisy a sborníky | Český jazyk a literatura | Dětská literatura | Dětská populárně-naučná literatura | Ekonomie, management, právo | Fauna, flóra, ekologie | Filozofie, náboženství, politologie | Historie a fakta | Hry a volný čas | Hudební a dramatická výchova | Jazykověda a literární věda | Lékařská literatura a ošetřovatelství | PC literatura, média a komunikace | Pedagogika | Populárně-naučná literatura | Předškolní pedagogika | Přírodní vědy | Psychologie | Regionální literatura | Rozvoj osobnosti, rodina, výchova a vztahy | Sociologie a sociální práce | Speciální pedagogika | Sport, zdraví a výživa | Tvořivost, hobby, řemesla | Věda a technická literatura |

Pojetí důstojnosti člověka od antiky po současnost

Název:Pojetí důstojnosti člověka od antiky po současnost
Autor:Herůfek Jan a kolektiv
Nakladatel:Filozofická fakulta OU
Rok vydání:2015
ISBN:978-80-7464-781-9
Anotace:Kniha Pojetí důstojnosti člověka od antiky po současnost si klade za cíl představit koncept důstojnosti člověka v proměnách času. Jejím záměrem však není zevrubně pojednat o pojmu dignitas hominis v rámci celých dějin evropského myšlení. Spíše se autoři jednotlivých kapitol soustředí na vybrané aspekty interpretace pojmu dignitas, který je nahlížen z interdisciplinární perspektivy (vedle filosofie je zde zastoupena také bioetika, historie, klasická filologie či teologie).

Abstract:

In the presented book, entitled “The Concept of Dignity of Man from the Ancient Times to the Present“, we can see various approaches to the transformation of the concept of the dignitas hominis during times. The book does not attempt to address the concept of dignitas ho¬minis in detail throughout the history of European thought. Rather, it desires to concentrate on selected aspects of contemporary transformations of the concept of the dignity of man from an interdisciplinary perspective (bioethics, history, classical philology and theology are also represented here, in addition to philosophy).
Záznam vložen:20. 01. 2016
Poslední aktualizace:08. 12. 2021
Fotografie: Pojetí důstojnosti člověka od antiky po současnost Pojetí důstojnosti člověka od antiky po současnost