Polytechnické činnosti v předškolním vzdělávání

Název:Polytechnické činnosti v předškolním vzdělávání
Autor:Nádvorníková
Nakladatel:Raabe
Rok vydání:2015
ISBN:978-80-7496-194-6
EAN:9788074961946
Anotace:Nová publikace Polytechnické činnosti v předškolním vzdělávání je určena zejména učitelkám a vychovatelkám mateřských škol a vychází z aktuálních potřeb školství, ale i celé společnosti, pro kterou je rozvoj vědy a techniky jednou z klíčových oblastí. Vysvětluje pojem technická gramotnost a nabízí metody a postupy, kterými je možné základy technické gramotnosti vytvářet. Dílo vychází ze současných principů předškolního vzdělávání, a to především z principu prožitkového, činnostního a spontánního učení, z aplikace formativního hodnocení a konstruktivistického pojetí učení. Nabízí nové náhledy na vlastní aktivity, inspiruje k efektivnějšímu naplňování rámcových i dílčích cílů této oblasti. Kniha umožňuje sledovat utváření klíčových kompetencí dětí. Zabývá se i možnými riziky, kterým je třeba pro dosažení kvalitních výsledků předcházet.

Praktická část obsahuje náměty na hry a činnosti, které děti seznamují s principy vědy a techniky. Nabízí metodicky zpracované návrhy na práci s různými materiály, které směřují ke zlepšení manuální zručnosti dětí. V neposlední řadě se zabývá možnostmi, jak děti seznamovat se světem současné techniky, jak využívat informace a kde hledat inspiraci v oblasti tradičních řemesel.
Záznam vložen:25. 01. 2016
Poslední aktualizace:17. 02. 2019
Fotografie: Polytechnické činnosti v předškolním vzdělávání