Úvodní stránka e-shopu   |   Publikace vydané na OU   |   Ostatní vydavatelé   |   Univerzitní předměty

Architektura a umění | Atlasy a průvodce | Audioknihy, CD | Beletrie, cestopisy, biografie | Cizí jazyky a cizojazyčná literatura | Časopisy a sborníky | Český jazyk a literatura | Dětská literatura | Dětská populárně-naučná literatura | Ekonomie, management, právo | Fauna, flóra, ekologie | Filozofie, náboženství, politologie | Historie a fakta | Hry a volný čas | Hudební a dramatická výchova | Jazykověda a literární věda | Lékařská literatura a ošetřovatelství | PC literatura, média a komunikace | Pedagogika | Populárně-naučná literatura | Předškolní pedagogika | Přírodní vědy | Psychologie | Regionální literatura | Rozvoj osobnosti, rodina, výchova a vztahy | Sociologie a sociální práce | Speciální pedagogika | Sport, zdraví a výživa | Tvořivost, hobby, řemesla | Věda a technická literatura |

Portraying Countryside in Central European Literature

Název:Portraying Countryside in Central European Literature
Autor:Ivánek Jakub, Malura Jan (eds)
Nakladatel:Filozofická fakulta OU
Rok vydání:2021
Vydání:1.
Vazba:pevná
ISBN:978-80-7599-261-1
Anotace:Již čtvrtá kolektivní monografie z řady knih vzešlých z tzv. prostorových sympozií, které tradičně pořádá Centrum regionálních studií spolu s Katedrou české literatury a literární vědy Filozofické fakulty Ostravské univerzity již od roku 2011. Po svazcích s názvy Město, Krajina a Příroda vs. industriál se tentokrát sympozijní kniha zaměřila na fenomén venkova. Oproti předešlým, spíš interdisciplinárně zaměřeným ročníkům, kde převažovali čeští badatelé (a knihy byly publikovány v češtině), se sympozium o venkovu soustředilo na oblast historie literatury, avšak v mezinárodním, respektive středoevropském kontextu. Sympozia se zúčastnili a následně do monografie přispěli badatelé z Česka, Slovenska, Maďarska a Polska. Ve svých příspěvcích se zabývají různými vývojovými fázemi a tématy národních literatur, aby postihli, jak byl v daném období, respektive v žánrech, charakteristických pro danou dobu, nahlížen venkov.

The fourth collective monograph in a series of books from the so-called spatial symposia, which have been traditionally organized by the Centre for Regional Studies together with the Department of Czech Literature and Literary Criticism, Faculty of Arts, University of Ostrava since 2011. After volumes entitled Město (City), Krajina (Landscape) and Příroda vs. industriál (Nature vs. Industrial) this time the symposium book focuses on the phenomenon of the countryside. In contrast to previous, rather interdisciplinary years, where Czech researchers predominated (and the books were published in Czech), the symposium about the countryside concerned only the history of literature, but in an international (or rather Central European) context. The symposium was held with the participation of Czech, Slovak, Hungarian and Polish scholars. In the book, they are interested in various development phases and themes of national literatures and want to determine what was characteristic in the given period, or in then popular genres, of the perception of the countryside.
Záznam vložen:19. 11. 2021
Poslední aktualizace:08. 12. 2021