Prarodiče, rodiče a vnoučata

Rok vydání:2011
ISBN:978-80-262-0003-1
EAN:9788026200031
Anotace:O emočních, vztahových a komunikačních úskalích
Příchod dětí přináší do rodiny změny nejen v životě rodičů, ale i prarodičů. Změny se často vyskytnou i ve vzájemných vztazích mezi prarodiči a rodiči dětí na jedné straně a mezi prarodiči a vnoučaty na druhé straně. Prožívání těchto vztahů a zároveň s tím související téma vzájemné komunikace autorka probírá postupně podle prožívání šesti základních emocí: strachu, smutku, hněvu, překvapení, žárlivosti, radosti. U každé prožívané emoce se ptá: Jak se emoce projevuje v jednání? Jak důležité místo může mít ve věku, když se stáváme prarodiči? Jaké jsou možné důsledky na úrovni vztahů s rodiči a na úrovni vztahů s vnoučaty? Z tohoto základního schématu se rozvíjejí podněty k tomu, co podporuje dobré mezigenerační vztahy i co působí vhodně na děti a jejich vývoj i osobnost. Výklad je doplněn celou řadou konkrétních příkladů a dialogů. Knihu ocení prarodiče i rodiče dětí od nejmladšího věku do dospívání.
Záznam vložen:20. 09. 2011
Poslední aktualizace:18. 09. 2020