Úvodní stránka e-shopu   |   Publikace vydané na OU   |   Ostatní vydavatelé   |   Univerzitní předměty

Architektura a umění | Atlasy a průvodce | Audioknihy, CD | Beletrie, cestopisy, biografie | Cizí jazyky a cizojazyčná literatura | Časopisy a sborníky | Český jazyk a literatura | Dětská literatura | Dětská populárně-naučná literatura | Ekonomie, management, právo | Fauna, flóra, ekologie | Filozofie, náboženství, politologie | Historie a fakta | Hry a volný čas | Hudební a dramatická výchova | Jazykověda a literární věda | Lékařská literatura a ošetřovatelství | PC literatura, média a komunikace | Pedagogika | Populárně-naučná literatura | Předškolní pedagogika | Přírodní vědy | Psychologie | Regionální literatura | Rozvoj osobnosti, rodina, výchova a vztahy | Sociologie a sociální práce | Speciální pedagogika | Sport, zdraví a výživa | Tvořivost, hobby, řemesla | Věda a technická literatura |

Problémy a metody hospodářských dějin

Název:Problémy a metody hospodářských dějin
Autor:Myška Milan
Nakladatel:Filozofická fakulta OU
Rok vydání:2016
ISBN:978-80-7368-751-9
Anotace:Učební text se snaží uvést studenty hospodářských dějin do vybraných problémů oboru, aktuálních v soudobém historiografickém diskursu. Záměrně proto byla vybrána problematika, dosud jen málo zastoupená v českém dějepisectví. Obsažené texty zpřístupňují výsledky bádání zahraničních historiografií a umožňují tak orientaci v širším, alespoň evropském kontextu. Jednotlivé kapitoly se zabývají otázkou vývoje definice pojmu „hospodářské dějiny“, stručným nástinem historiografie hospodářských dějin, konkrétními pojmoslovím (modernizace, kapitalismus, sekundární prostor, průmyslová revoluce, průmyslová oblast), podnikatelstvem jako předmětem historického výzkumu a dějinami podniků a podnikání. Citovaná literatura je obsažena jak v dílčí podobě na konci jednotlivých kapitol, tak i souhrnně na konci publikace. Publikace vychází jako aktualizované a značně rozšířené vydání učebního textu Teoretické a metodické problémy hospodářských dějin (Ostravská univerzita v Ostravě, 1995).
Typ:skripta
Záznam vložen:11. 06. 2010
Poslední aktualizace:08. 12. 2021
Fotografie: Problémy a metody hospodářských dějin