Realizace multikulturní výchovy a vzdělávání v MŠ prostřednictvím etnické hudby

Název:Realizace multikulturní výchovy a vzdělávání v MŠ prostřednictvím etnické hudby
Autor:Burkovičová, Navrátilová
Nakladatel:Pedagogická fakulta OU
Rok vydání:2014
ISBN:978-80-7464-676-8
Anotace:V teoretické i praktické části jsme se zabývaly tématikou multikulturní výchovy a vzdělávání předškolních dětí v mateřské škole. V teoretické části jsme shromáždily poznatky o interkulturním a multikulturním vzdělávání a výchově. Věnovaly jsme se problematice kooperativního chování dětí předškolního věku a možnostem hudby v osobnostním a sociálním rozvoji dítěte. V praktické části jsme se zabývaly analýzou statistických dat týkajících se dětí jiné, než české státní příslušnosti a národnosti a dat dětí české státní příslušnosti docházejících do mateřských škol Moravskoslezského kraje, jejichž jeden nebo oba rodiče mají cizí státní příslušnost nebo národnost. Zjišťovaly jsme faktory, jež ovlivňují uplatňování multikulturní výchovy a vzdělávání dětí v mateřských školách. Vytvořily jsme a popsaly realizaci pedagogického projektu, který promyšleně využíval etnickou hudbu k rozvíjení schopností dětí přijímat odlišnosti různých kultur a schopnost spolupracovat. Vyhodnocení přínosu pro děti jsme popsaly.
Záznam vložen:14. 01. 2015
Poslední aktualizace:17. 02. 2019
Fotografie: Realizace multikulturní výchovy a vzdělávání v MŠ prostřednictvím etnické hudby