Úvodní stránka e-shopu   |   Publikace vydané na OU   |   Ostatní vydavatelé   |   Univerzitní předměty

Architektura a umění | Atlasy a průvodce | Audioknihy, CD | Beletrie, cestopisy, biografie | Cizí jazyky a cizojazyčná literatura | Časopisy a sborníky | Český jazyk a literatura | Dětská literatura | Dětská populárně-naučná literatura | Ekonomie, management, právo | Fauna, flóra, ekologie | Filozofie, náboženství, politologie | Historie a fakta | Hry a volný čas | Hudební a dramatická výchova | Jazykověda a literární věda | Lékařská literatura a ošetřovatelství | PC literatura, média a komunikace | Pedagogika | Populárně-naučná literatura | Předškolní pedagogika | Přírodní vědy | Psychologie | Regionální literatura | Rozvoj osobnosti, rodina, výchova a vztahy | Sociologie a sociální práce | Speciální pedagogika | Sport, zdraví a výživa | Tvořivost, hobby, řemesla | Věda a technická literatura |

Region a industrializace

Název:Region a industrializace
Autor:Myška Milan
Nakladatel:Filozofická fakulta OU
Rok vydání:2014
Vazba:vázaná
ISBN:978-80-7464-650-8
Anotace:Publikace je věnována fenoménu industrializace a jejímu regionálnímu průběhu. Je tvořena souborem čtyř obsáhlých studií, v nichž se autor zamýšlí nad paradigmatem industrializace a její interakcí s vybraným regionem. Sleduje tento fenomén v oblasti akciového podnikání v Rakouském Slezsku ve vybraných sektorech průmyslu, obchodu a dopravy před první světovou válkou. Všímá si také zániku domáckého průmyslu a dále vlivu industrializace na vývoj ekonomiky na rozhraní dvou hospodářských systémů.

Abstract:

This publication is focused on the phenomenon of industrialization and its regional course. In four comprehensive papers, the author analyses the paradigm of industrialization. He observes this phenomenon in the sphere of economic, transport and business join-stock companies in Austrian Silesia before the First World War. He also analyses decline of domestic industry and the impact of industrialization on the economic progress.
Záznam vložen:05. 11. 2014
Poslední aktualizace:08. 12. 2021