Rohlík, auto, dům. Rozvoj řeči dítěte s narušenou komunikační schopností

Název:Rohlík, auto, dům. Rozvoj řeči dítěte s narušenou komunikační schopností
Autor:Škaloudová
Nakladatel:Portál
Rok vydání:2018
ISBN:978-80-262-1331-4
Anotace:Rozvoj řeči je velmi důležitý pro to, aby se dítě zapojilo do společnosti. Ve dvanácti kapitolách, které jsou uvozeny pohádkou, na níž navazují aktivity proložené básničkami a hrami se slovy, autorka dětem a jejich rodičům i učitelům nabízí dostatek podnětů k rozvoji slovní zásoby i plynulosti a bohatosti řeči. Dítě si během každé kapitoly osvojí přibližně dva až čtyři pojmy.
Kniha je určena pro společnou práci rodičů či pedagogů s dětmi, které mají narušenou komunikační schopnost, ale lze ji využít i jako podpůrný materiál pro děti s běžným vývojem řeči.
PhDr. Renata Škaloudová má za sebou třicetiletou speciálněpedagogickou praxi. Působí jako školská logopedka, zaměřuje se na rozvoj řeči dětí s různými typy postižení, využívání alternativních a augmentativních forem komunikace. Má bohatou lektorskou i publikační činnost.

Typ:pracovní sešit
Záznam vložen:09. 03. 2018
Poslední aktualizace:18. 02. 2019
Fotografie: Rohlík, auto, dům. Rozvoj řeči dítěte s narušenou komunikační schopností