Úvodní stránka e-shopu   |   Publikace vydané na OU   |   Ostatní vydavatelé   |   Univerzitní předměty

Architektura a umění | Atlasy a průvodce | Audioknihy, CD | Beletrie, cestopisy, biografie | Cizí jazyky a cizojazyčná literatura | Časopisy a sborníky | Český jazyk a literatura | Dětská literatura | Dětská populárně-naučná literatura | Ekonomie, management, právo | Fauna, flóra, ekologie | Filozofie, náboženství, politologie | Historie a fakta | Hry a volný čas | Hudební a dramatická výchova | Jazykověda a literární věda | Lékařská literatura a ošetřovatelství | PC literatura, média a komunikace | Pedagogika | Populárně-naučná literatura | Předškolní pedagogika | Přírodní vědy | Psychologie | Regionální literatura | Rozvoj osobnosti, rodina, výchova a vztahy | Sociologie a sociální práce | Speciální pedagogika | Sport, zdraví a výživa | Tvořivost, hobby, řemesla | Věda a technická literatura |

Rok v lesní škol(c)e

Název:Rok v lesní škol(c)e
Podtitul:Venkovní hry a dovednostní aktivity na každé roční období
Autor:Worroll Jane, Houghton Peter
Nakladatel:Kazda
Rok vydání:2018
ISBN:978-80-88316-77-0
Anotace:Ať už prší, nebo svítí sluníčko, tato příručka "vytáhne" děti na čerstvý vzduch, naučí se díky ní něco nového a začnou prozkoumávat krásy přírody ve všech ročních obdobích. Na své si přijdou rodiče, učitelé i všichni ostatní, kdo mají zájem okusit aktivity z lesní škol(k)y, ale zkrátka nepřijdou ani zkušení průvodci, kterým kniha poslouží jako šikovný zdroj inspirace. Příručka navazuje na úspěšný první díl Hry z lesní škol(k)y. Najdete v ní nove? návody na neotřelé hry a seznámíte se s dalšími nezbytnými zálesáckými dovednostmi, které děti propojí s přirozeným koloběhem roku. Kromě toho každou kapitolu věnovanou jednomu ročnímu období zakončuje program na celý den pod širým nebem, který využijete při pořádání oslav, ale i kdykoliv jindy.

Na jaře si nasbírejte čerstvé kopřivy na polévku, uplácejte Zemi k narozeninám dort z bláta a upleťte si provázek z mladého ostružiní.
V létě si z ostružin a ptačích per vyrobte inkoust a psací brky, vytvořte si masky z opadané kůry a připravte si na ohni ovocnou pochoutku.
Na podzim ze spadaného listí udělejte duhu, postavte si bunkr a pak si v něm vyprávějte příběhy podle malovaných příběhových kamínků.
V zimě se projděte krajinou s buzolou v ruce, vyřezejte si skřítky z klacků a na otevřeném ohni si svařte jablečný džus s vánočním kořením.
Záznam vložen:08. 03. 2021
Poslední aktualizace:08. 12. 2021
Fotografie: Rok v lesní škol(c)e

Poslední kus je rezervován.