Rozpovídej se 1. - Praktická cvičení pro rozvoj řeči dětí ve věku 3-4 let

Nakladatel:Raabe
Rok vydání:2017
ISBN:978-80-7496-336-0
Anotace:Publikace Rozpovídej se 1. obsahuje praktická cvičení pro rozvoj řeči dětí ve věku 3 – 4 let, nicméně využít jednotlivé kapitoly a dílčí pracovní listy mohou i starší děti nebo děti z bilingvního prostředí, pokud v jejich řeči není obsah dané kapitoly či konkrétní jev dostatečně upevněn. Soubor cvičení je určen pro rodiče dětí, pedagogy mateřských škol a logopedy. Využít ho mohou i odborníci z jiných profesí, jako například speciální pedagogové, asistenti dětí v mateřských či speciálních školách, logopedičtí asistenti nebo kliničtí logopedi.

Ať potřebujete procvičovat sluchovou paměť, porozumění či fixaci hlásek, nemusíte hledat nic jiného!

Kniha je přehledně rozdělena do kapitol, jež kopírují přirozený vývoj řeči. V úvodu do každé z nich publikace poskytuje metodický návod, jak s danou částí pracovat. V úvodních kapitolách jsou zmíněny souvislosti dosažené úrovně řečového vývoje s rozvojem hrubé a jemné motoriky, v dalších kapitolách najdete praktická cvičení pro trénink

sluchového vnímání,
sluchové paměti,
rytmizace,
cvičení na porozumění.
V následujících částech se věnujeme motorice jazyka, obsahové stránce řeči, slovní zásobě a větné stavbě. Velkým přínosem jsou též cvičení zaměřené na fixaci a diferenciaci celé řady hlásek a dvojhlásek.

Text v přílohách v závěrečné části blíže specifikuje jednotlivé úkoly a je vhodným doplňkem nejen po rodiče bilingvních dětí. Pro děti jsou všechna cvičení opatřena zábavnými ilustracemi. Pracovní listy jsou černobílé, což umožňuje jejich snadné kopírování.

Nepostradatelný pomocník pro učitelky a učitele mateřských škol, speciální pedagogy, asistenty a rodiče dětí.

Celkově je publikace uceleným souborem pro všestranný rozvoj řečových dovedností dětí v uvedeném věku. Přehledné členění do kapitol usnadňuje orientaci v pracovním sešitě. Jednotlivé pracovní listy umožňují trénovat s dítětem pouze jeden jev a nepřeskakovat na složitější úkoly, dokud dítě nedosáhne dané úrovně. Jednotlivá cvičení se mohou stát inspirací k vytvoření dalších cvičení, které můžete dítěti „ušít na míru“.
Záznam vložen:26. 11. 2018
Poslední aktualizace:18. 02. 2019
Fotografie: Rozpovídej se 1. - Praktická cvičení pro rozvoj řeči dětí ve věku 3-4 let