Úvodní stránka e-shopu   |   Publikace vydané na OU   |   Ostatní vydavatelé   |   Univerzitní předměty

Architektura a umění | Atlasy a průvodce | Audioknihy, CD | Beletrie, cestopisy, biografie | Cizí jazyky a cizojazyčná literatura | Časopisy a sborníky | Český jazyk a literatura | Dětská literatura | Dětská populárně-naučná literatura | Ekonomie, management, právo | Fauna, flóra, ekologie | Filozofie, náboženství, politologie | Historie a fakta | Hry a volný čas | Hudební a dramatická výchova | Jazykověda a literární věda | Lékařská literatura a ošetřovatelství | PC literatura, média a komunikace | Pedagogika | Populárně-naučná literatura | Předškolní pedagogika | Přírodní vědy | Psychologie | Regionální literatura | Rozvoj osobnosti, rodina, výchova a vztahy | Sociologie a sociální práce | Speciální pedagogika | Sport, zdraví a výživa | Tvořivost, hobby, řemesla | Věda a technická literatura |

Sigilla - arma - monetae

Název:Sigilla - arma - monetae
Autor:Brňovják Jiří, Elbel Petr ( edd. )
Nakladatel:Filozofická fakulta OU
Rok vydání:2021
Vydání:1.
ISBN:978-80-210-9847-3
Anotace:Publikace představuje sborník příspěvků věnovaný prof. Tomáši Krejčíkovi při příležitosti jeho 70. narozenin. T. Krejčík se do české historiografie několika posledních desetiletí zapsal výrazně profilovaným badatelským zájmem, zaměřeným především do oblasti pomocných věd historických, středověkých dějin či problematiky (nové) šlechty českých zemí, resp. habsburské monarchie. Vydání sborníku se ujala Filosofická fakulta a Ekonomicko-správní fakulta Masarykovy univerzity, Filozofická fakulta Ostravské univerzity a Zemský archiv v Opavě. Obsah sborníku představují více než dvě desítky odborných studií přátel, kolegů a studentů prof. Krejčíka, věnované sfragistice, heraldice, numismatice a nové šlechta v časovém rámci od středověku po současnost a se zaměřením především na české země, resp. prostor bývalé habsburské monarchie. Sborník obsahuje rovněž odbornou bibliografii prof. Krejčíka za léta 1969–2020, jeho stručný profesní životopis a dvě vstupní laudatia, připomínající jeho profesní působení aktivity v rámci odborné spolkové činnosti.
Typ:sborník
Záznam vložen:29. 10. 2021