Slavica Iuvenum 2019, XX. mezinárodní setkání mladých slavistů na CD

Formát:CD
Vazba:CD
ISBN:978-80-7599-142-3
Anotace:Sborník studentských vědeckých prací SLAVICA IUVENUM XX obsahuje příspěvky z disciplín současného lingvistického výzkumu, literární vědy a kulturologie a současných trendů v translatologii. Autoři jednotlivých příspěvků kladou důraz především na jazykové, kulturní, literární a translatologické tendence v jazycích slovanského areálu. Příspěvky popisují aktuální jazykovou problematiku, zohledňují komparativní literárněvědný přístup autorů a charakterizují kulturně-historickou situaci ve slovanském prostředí. Řada článků přichází s novým pohledem na oblast v současné translatologii.

Abstract:

Our science collection of slavic studies SLAVICA IUVENUM XX promotes original research using the languages students study. This collection can integrate present theses of the languages, literatures, and cultures of the slavic area. Particular articles describe the actual language problems. The authors deal with the comparative scientific literary and characterize the cultural and historical situation in a slavic area. A lot of articles comes with a new look to the area of current translatology. This paper offers a philological view of the problem of slavic studies.
Typ:sborník
Záznam vložen:31. 01. 2020
Poslední aktualizace:19. 02. 2020
Fotografie: Slavica Iuvenum 2019, XX. mezinárodní setkání mladých slavistů na CD