Atlasy a průvodce | Cizí jazyky a cizojazyčná literatura | Časopisy a sborníky | Český jazyk a literatura | Dětská literatura | Ekonomie, management, právo a počítačová literatura | Filozofie, náboženství, politologie | Historie | Hry a volný čas | Hudební a dramatická výchova | Jazykověda a literární věda | Lékařská literatura a ošetřovatelství | Matematika a přírodní vědy | Ostatní | Pedagogika | Předškolní pedagogika | Psychologie | Sociologie a sociální práce | Speciální pedagogika | Sport, zdraví a výživa | Umění, architektura, tvořivost |

Sportovní talent - komplexní přístup

Název:Sportovní talent - komplexní přístup
Autor:Vičar
Nakladatel:Grada
Rok vydání:2018
Vazba:vázaná
ISBN:978-80-271-0841-1
Anotace:Sportovní talent je v knize rozebírán z hlediska kinantropologie, psychologie, sociologie, genetiky, filozofie a dalších vědních disciplín. Autor popisuje možnosti identifikace a kultivace talentu a srovnává modely jeho rozvoje. Určuje psychické vlastnosti potřebné k tomu, aby se sportovec probojoval až na vrchol. Zabývá se ranou specializací, kvalitou tréninku, všestranností a vlivy prostředí. Nezapomíná ani na filozofický a především etický rozměr tématu – stanovuje principy, které je nutné dodržovat, aby se zabránilo psychickému či fyzickému poškozování dítěte a porušování jeho práv.

Kniha je určena odborné i sportovní veřejnost – především trenérům, manažerům a funkcionářům klubů i samotným sportovcům a jejich rodičům. Text obohacují příběhy sportovců, rozhovory s významnými osobnostmi a příklady i zkušenosti z praxe.
Záznam vložen:18. 12. 2018
Poslední aktualizace:18. 01. 2019