Studia Germanistica č.24, AFPUO

Rok vydání:2019
Číslo časopisu:24/19
ISSN:1803-408X
Anotace:Časopis ACTA FACULTATIS PHILOSOPHICAE UNIVERSITATIS OSTRAVIENSIS STUDIA GERMANISTICA navazuje na sborník vydávaný katedrou germanistiky Ostravské univerzity v Ostravě v letech 2006 a 2007. Časopis Studia Germanistica vyšel poprvé v roce 2008, od roku 2009 vychází 2x ročně. Již od počátku vydávání Studia Germanistica procházely veškeré příspěvky nezávislým recenzním řízením. Členy recenzní rady jsou významní germanisté působící na českých a zahraničních univerzitách.
V časopise Studia Germanistica jsou publikovány výsledky výzkumu z oblasti aktuálních témat německé lingvistiky, literární vědy a didaktiky němčiny jako cizího jazyka, které dokumentují stav bádání v České republice i v zahraničí. Součástí časopisu jsou rovněž kulturologické studie a recenze nových publikací. Příspěvky jsou publikovány v němčině s anglickým a českým resumé.
Časopis je od roku 2009 na Seznamu recenzovaných neimpaktovaných časopisů vydávaných v České republice, schváleném Radou pro výzkum a vývoj, odborným a poradním orgánem vlády pro oblast výzkumu a vývoje.
Typ:časopis
Záznam vložen:07. 10. 2019