OU > O univerzitě > Struktura univerzity > Zázemí univerzity > Univerzitní knihkupectví > E-shop Univerzitního knihkupectví

Atlasy a průvodce | Cizí jazyky a cizojazyčná literatura | Časopisy a sborníky | Český jazyk a literatura | Dětská literatura | Ekonomie, management, právo a počítačová literatura | Filozofie, náboženství, politologie | Historie | Hry a volný čas | Hudební a dramatická výchova | Jazykověda a literární věda | Lékařská literatura a ošetřovatelství | Matematika a přírodní vědy | Ostatní | Pedagogika | Předškolní pedagogika | Psychologie | Sociologie a sociální práce | Speciální pedagogika | Sport, zdraví a výživa | Umění, architektura, tvořivost |

Studia Romanistica vol.18, 1/2018

Název:Studia Romanistica vol.18, 1/2018
Autor:Kolektiv
Nakladatel:Filozofická fakulta OU
Rok vydání:2018
Číslo časopisu:1/2018
ISSN:1803-6406
Anotace: Studia Romanistica jsou vědecký recenzovaný časopis, který vydává dvakrát ročně Filozofická fakulta Ostravské univerzity. Otiskuje původní, dříve nepublikované vědecké a odborné studie lingvistické, literární a translatologické z oblasti románských jazyků a literatur, a to zejména z francouzského, španělského a italského jazykového prostoru. Obsahuje recenze odborných publikací a zprávy o konferencích a významných událostech vědeckého charakteru z uvedených oborů. Příspěvky jsou tištěny ve francouzštině, španělštině, italštině a češtině, se dvěma jinojazyčnými abstrakty, v jazyce, ve kterém je studie napsána, a v angličtině. Studia Romanistica reprezentují hlavní směry, zaměření a výsledky vědeckého bádání pracovníků Katedry romanistiky FF OU a jejich kolegů z českých i zahraničních univerzit v oblasti lingvistické, literárněvědné a translatologické. Časopis navazuje na stejnojmenný recenzovaný sborník připravovaný katedrou od roku 1995. Studia Romanistica byla zařazena na Seznam recenzovaných neimpaktovaných časopisů vydávaných v České republice, schválený Radou pro výzkum a vývoj.
Typ:časopis
Záznam vložen:18. 09. 2018