Svět plný hádanek

Rok vydání:2016
Vazba:vázaná
ISBN:978-80-262-1034-4
Anotace:Ucelený soubor hádanek pro děti předškolního a mladšího školního věku, s jejichž pomocí si děti srozumitelnou a zábavnou formou rozvíjejí znalosti o okolním světě. Rozdělení na kapitoly je tematické, děti si mohou řešením hádanek upevňovat znalosti různých prostředí: ve školce, na poště, u lékaře, na policii, v lese, v cirkuse a podobně. Další kapitoly jsou věnovány například částem těla, druhům sportu, barvám, povoláním nebo svátečním dnům, jako jsou Vánoce a Velikonoce. Hádanky rozvíjejí logické myšlení, schopnost dedukce a také tříbí jazykový cit.
Kniha poskytne zábavu i poučení dětem ve volných chvílích, ale také může posloužit učitelům na prvním stupni ZŠ ke zpestření výuky, vychovatelkám ve školních družinách, využít ji mohou i učitelky pro předškoláky v MŠ a vedoucí dětských kroužků.
Zuzana Pospíšilová je známá autorka knih pro děti, v Portále vyšla řada jejích titulů.
Záznam vložen:03. 05. 2016
Poslední aktualizace:18. 02. 2019