Úvodní stránka e-shopu   |   Publikace vydané na OU   |   Ostatní vydavatelé   |   Univerzitní předměty

Architektura a umění | Atlasy a průvodce | Audioknihy, CD | Beletrie, cestopisy, biografie | Cizí jazyky a cizojazyčná literatura | Časopisy a sborníky | Český jazyk a literatura | Dětská literatura | Dětská populárně-naučná literatura | Ekonomie, management, právo | Filozofie, náboženství, politologie | Historie a fakta | Hry a volný čas | Hudební a dramatická výchova | Jazykověda a literární věda | Lékařská literatura a ošetřovatelství | Matematika a přírodní vědy | PC literatura, média a komunikace | Pedagogika | Populárně-naučná literatura | Předškolní pedagogika | Psychologie | Regionální literatura | Rozvoj osobnosti, rodina, výchova a vztahy | Sociologie a sociální práce | Speciální pedagogika | Sport, zdraví a výživa | Tvořivost, hobby, řemesla | Věda a technická literatura |

Teorie čakra jógy

Název:Teorie čakra jógy
Podtitul:Cesta od podmíněnosti k potenciálu
Autor:Hu Barbora
Nakladatel:Fontána
Rok vydání:2016
ISBN:978-80-7336-847-0
Anotace:Od svých dávných počátků až do dnešní doby nabyla jóga napříč proměnnými kontexty času a prostoru mnoha podob. Čítá nespočet škol, tradic, dílčích cest a nových směrů, avšak ve své podstatě zůstává stále jedna, stejně jako její cíl - soulad osobní esence s existencí. Ve svých mnoha úrovních a hloubkách obsahuje jednu spojující linku - princip souladu jako nutného předpokladu pro celistvost. Pro někoho tato celistvost znamená pochopení a rozvinutí jednoty mezi tělem a myslí, pro jiného mezi pohybem a dechem, pro dalšího harmonii mezi jednotlivými stránkami vlastní osobnosti, pro další existenciální rovnici, dávající univerzu řád.

Čakra jóga není ničím novým ani pseudotradičním. Je učením s vlastní dynamikou a vývojem. Je cestou vedoucí k pochopení vazeb mezi tělem a psychoemoční rovinou v duchu jemné tantrické fyziologie. Zároveň v sobě integruje poznatky z jiných polí vědění o člověku (hlubinná psychologie, kulturní antropologie aj). Je vhodnou mapou v širé krajině sebeobjevování. Mapou, která má potenciál přiblížit člověka k seberealizaci, pokud je ochoten vydat se na cestu.
Záznam vložen:24. 05. 2021
Poslední aktualizace:21. 09. 2021