Úvodní stránka e-shopu   |   Publikace vydané na OU   |   Ostatní vydavatelé   |   Univerzitní předměty

Architektura a umění | Atlasy a průvodce | Audioknihy, CD | Beletrie, cestopisy, biografie | Cizí jazyky a cizojazyčná literatura | Časopisy a sborníky | Český jazyk a literatura | Dětská literatura | Dětská populárně-naučná literatura | Ekonomie, management, právo | Fauna, flóra, ekologie | Filozofie, náboženství, politologie | Historie a fakta | Hry a volný čas | Hudební a dramatická výchova | Jazykověda a literární věda | Lékařská literatura a ošetřovatelství | PC literatura, média a komunikace | Pedagogika | Populárně-naučná literatura | Předškolní pedagogika | Přírodní vědy | Psychologie | Regionální literatura | Rozvoj osobnosti, rodina, výchova a vztahy | Sociologie a sociální práce | Speciální pedagogika | Sport, zdraví a výživa | Tvořivost, hobby, řemesla | Věda a technická literatura |

Trénink paměti pro seniory - pracovní listy

Název:Trénink paměti pro seniory - pracovní listy
Autor:Suchá Jitka
Nakladatel:Edika
Rok vydání:2020
ISBN:978-80-266-1549-1
Anotace:Kniha je zaměřena na tematiku cvičení paměti a dalších kognitivních funkcí, jako je slovní zásoba, koncentrace pozornosti, kreativita, zrakově-prostorové schopnosti a další. Předkládá konkrétní úlohy k procvičování, které obsahují mnoho kvalitních barevných fotografií a ilustrací, aby procvičování bylo ještě příjemnější a zábavnější a s knihou se dobře pracovalo. Kniha je určena zejména pro seniorskou populaci jako možnost určité prevence případných kognitivních poruch, bude ale jistě přínosem i pro jiné zájemce o problematiku cvičení paměti a dalších kognitivních funkcí i z jiných věkových kategorií včetně starších dětí. Své využití jistě najde i u pracovníků z oblasti sociální péče, popř. zdravotnictví, zejména těch, kteří svým klientům zprostředkovávají aktivity, nebo také u zájemců z oblasti pedagogiky, pracovníků volnočasových organizací apod. Mgr. Jitka Suchá vystudovala ergoterapii a fyzioterapii, je trenérkou paměti III. stupně. Od roku 1997 pracuje v denním stacionáři pro seniory. Lektoruje kurzy a semináře, vede web pro aktivizační pracovníky www.napadnik-aktivizace.cz. Je autorkou mnoha knih zaměřených zejména na cvičení paměti, zdravé stárnutí apod. Pod vlastní značkou Myslivna-hry vymýšlí a?vyrábí hry a pomůcky na procvičování paměti.
Záznam vložen:31. 08. 2020
Poslední aktualizace:08. 12. 2021