Třetí říše ve 100 objektech

Vazba:vázaná
ISBN:978-80-204-4750-0
EAN:9788020447500
Anotace:Vydejte se s námi do jednoho z nejtemnějších období bouřlivého 20. století – do doby vlády nacistického režimu v Německu. Průvodcem nám bude odborník na slovo vzatý, britský historik Roger Moorhouse, který se na toto zdánlivě dávno vyčerpané téma dokázal podívat zcela novým způsobem: prostřednictvím příběhů typických i neobvyklých artefaktů.
Sto pečlivě vybraných předmětů a staveb pokrývá všechny aspekty dějin nacistického Německa, od často probíraných témat, jako je holokaust a druhá světová válka, po daleko méně známé oblasti, k nimž patří sociální politika, technický pokrok či využití propagandy. Příběhy všech artefaktů Moorhouse čtivě a současně fundovaně zařazuje do širších souvislostí. Výsledkem je mimořádně plastický obraz tehdejších událostí, k čemuž přispívá i vysoce kvalitní obrazový doprovod, který dává knize téměř ráz výstavního katalogu.
Předmluvou knihu opatřil profesor Richard Overy, přední odborník na dějiny nacistického Německa a druhé světové války.
Záznam vložen:07. 02. 2019
Poslední aktualizace:18. 02. 2019