Typologická charakteristika tzv. analytických adjektiv

Název:Typologická charakteristika tzv. analytických adjektiv
Autor:Plesník
Nakladatel:Filozofická fakulta OU
Rok vydání:2019
ISBN:978-80-7599-095-2
Anotace:Monografie Typologická charakteristika tzv. analytických adjektiv (na příkladovém materiálu ruštiny, češtiny a polštiny) pojednává o problematice tzv. analytických adjektiv, která představují morfologicky nezformované lexikální jednotky plnící zpravidla ve vztahu k řídícímu výrazu determinační funkci. V monografii jsou představeny aktuální jazykové tendence související mj. s projevy analytizmu a aglutinace v současných slovanských jazycích. Značná pozornost je věnována teoretickému vymezení tzv. analytických adjektiv a také pozici prefixoidů a řecko-latinských formantů v rámci zkoumané problematiky. Tzv. analytická adjektiva příkladového materiálu (ruština, čeština, polština) jsou postoupena lingvistické analýze, která zkoumá jejich sémantickou povahu, strukturní aspekt i etymologii.
Záznam vložen:07. 10. 2019
Poslední aktualizace:20. 10. 2019
Fotografie: Typologická charakteristika tzv. analytických adjektiv