Architektura a umění | Atlasy a průvodce | Audioknihy, CD | Beletrie, cestopisy, biografie | Cizí jazyky a cizojazyčná literatura | Časopisy a sborníky | Český jazyk a literatura | Dětská literatura | Dětská populárně-naučná literatura | Ekonomie, management, právo | Filozofie, náboženství, politologie | Historie a fakta | Hry a volný čas | Hudební a dramatická výchova | Jazykověda a literární věda | Lékařská literatura a ošetřovatelství | Matematika a přírodní vědy | PC literatura, média a komunikace | Pedagogika | Populárně-naučná literatura | Předškolní pedagogika | Psychologie | Regionální literatura | Rozvoj osobnosti, rodina, výchova a vztahy | Sociologie a sociální práce | Speciální pedagogika | Sport, zdraví a výživa | Tvořivost, hobby, řemesla | Věda a technická literatura |

Valašsko - historie a kultura II. Obživa + CD

Název:Valašsko - historie a kultura II. Obživa + CD
Autor:Urbanová Svatava a kolektiv /eds./
Nakladatel:Filozofická fakulta OU
Rok vydání:2019
Vazba:vázaná
Původní cena:399,- Kč
ISBN:978-80-7599-103-4
Anotace:*VYBLEDLÁ A NARAŽENÁ VAZBA*

Reprezentativní kolektivní monografie o historii a kultuře regionu Valašska, která navazuje na první knihu stejného názvu, vydanou na FF OU roku 2014. Oproti úvodnímu, obecněji zaměřenému svazku, se druhý díl věnuje zvlášť obživě, respektive způsobům obstarávání obživy na Valašsku v různých historických údobích i stravě Valachů v minulosti a současnosti. Publikace obsahuje 36 studií odborníků zastupujících pět vědních disciplín (etnografie, historie, jazykověda, literární historie a dějiny umění). Jejich pracovní verze byly proneseny na vědecké konferenci uspořádané v roce 2018 tehdy ještě Valašským, dnes již Národním muzeem v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm ve spolupráci s FF OU. Knihu doplňuje bohatá obrazová příloha a disk DVD s dokumentárním filmem Říkejte mi strýcu od Aleše a Víta Smrčkových, který představuje tradiční způsob svážky dřeva na pěších saních ve vyprávění pamětníka z Velkých Karlovic.
Záznam vložen:24. 03. 2021
Poslední aktualizace:16. 05. 2021