Atlasy a průvodce | Cizí jazyky a cizojazyčná literatura | Časopisy a sborníky | Český jazyk a literatura | Dětská literatura | Ekonomie, management, právo a počítačová literatura | Filozofie, náboženství, politologie | Historie | Hry a volný čas | Hudební a dramatická výchova | Jazykověda a literární věda | Lékařská literatura a ošetřovatelství | Matematika a přírodní vědy | Ostatní | Pedagogika | Předškolní pedagogika | Psychologie | Sociologie a sociální práce | Speciální pedagogika | Sport, zdraví a výživa | Umění, architektura, tvořivost |

Zahrada květná a melounice

Název:Zahrada květná a melounice
Autor:Mrvík
Nakladatel:Filozofická fakulta OU
Rok vydání:2016
Vazba:vázaná
ISBN:978-80-7464-837-3
Anotace:Monografie představuje strukturní analýzu demografických, sociálně hospodářských poměrů raněnovověkých Čech po třicetileté válce. Soustředí se především na venkov rozsáhlého lichtenštejnského panství Kostelce nad Černými Lesy. Zdejší poměry i každodennost prezentuje prostřednictvím komentované edice soudobých pramenů vrchnostenské provenience, především s ohledem na tzv. Zlatý urbář z let 1672–1677. Zpřístupňuje řadu cenných údajů a zasazuje je do širších historických souvislostí.

This publication presents a number of extensive studies offering a socio-topographic and cultural-historical picture of live in several villages situated on the Liechtensteins’ estate of Kostelec nad Černými Lesy in the final thrid of the 17th century. It primarily takes the form of commentary on selected edited text from a historical source – specifically the records from the „Golden Urbairum“ of the estates covering the period 1672–1677. It takes lot of a important data presenting in historical context.
Záznam vložen:14. 09. 2016
Poslední aktualizace:18. 01. 2019